סיורים לקבוצות, חיפה

אם תהיו מעוניינים לערוך סיור קבוצתי מאורגן בגנים בחיפה, לבחירתכם ארבעה סיורים שונים. כל סיור מציע חוויה ייחודית ומאפשר למבקרים לגלות חלקים חדשים של הגנים ולשמוע על צדדים נוספים של הסיפור שמאחוריהם.

סיור פנורמי

מפה גדולה
(Adobe Acrobat 79KB)

הזמנת סיור »

הסיור הפנורמי עובר במורד הגנים, לאורך שבילים מרוצפים ומדרגות, מראש הכרמל עד לטרסה המרכזית שבה ניצב מקדש הבאב בעל כיפת הזהב. המסלול עובר בחלקי הגן השונים, המשלבים עיצוב גיאומטרי ובלתי פורמלי, וצופה אל הנופים המרהיבים של העיר, הרי הגליל והים התיכון.

במהלך הסיור מסביר המדריך אודות עיצוב הגנים והטיפול בהם, ועל חשיבותם לבהאים, וכן על ההיסטוריה של הקהילה, מדוע בחרו הבהאים להקים את המרכז העולמי שלהם דווקא על הר הכרמל, ואלו פעילויות מתקיימות במבנים שבגנים ובמקדש הבאב.

הסיור הפנורמי נמשך כ-45 דקות ומסתיים בכניסה הראשית לגנים, בשדרות הציונות. ניתן לשלב בסיור ביקור במרכז המבקרים, שם אפשר לצפות בסרטון בן 15 דקות (בעברית או באנגלית) או לבקר בתערוכה ההיסטורית. מסלול זה אינו מומלץ עבור מבקרים המתקשים בהליכה או הסובלים מבעיות רפואיות, מכיוון שהסיור כולל ירידה בשיפוע תלול.

סיור גני מקדש הבאב

מפה גדולה
(Adobe Acrobat 103KB)

הזמנת סיור »

סיור גני מקדש הבאב נפתח במרכז המבקרים, בצפייה בסרט קצר אודות המרכז הבהאי העולמי. לאחר הסרט חוצה הקבוצה את הגשר שמעל שדרות הציונות לסיור בגנים המקיפים את מקדש הבאב, שמהם ניתן ליהנות מנופי המושבה הגרמנית, נמל חיפה והמפרץ. בהתאם לשעת הסיור ולעניין שתגלה הקבוצה, ניתן לשלב גם ביקור בתוך המקדש. הסיור ממשיך דרך הגנים ומסתיים ברחוב שפרה.

הסיור עובר דרך חלקים ישנים וחדשים של הגן וכולל הסברים על הגינון ועל צמחי הגן, על חשיבות המקדש ומיקומו עבור הבהאים, ועל סיפורו המרתק של הבאב, אשר היווה מקור השראה לאדריכלים, לבנאים ולגננים אשר יצרו את האתר ומטפלים בו עד היום.

משך הסיור כ-45 דקות עד שעה. הסיור כולל עלייה וירידה במדרגות, אך הוא פחות מאמץ מהסיור הפנורמי, ולכן מתאים גם לציבור מבוגר יותר ולילדי בית ספר צעירים.

סיור גני הקשת

מפה גדולה
(Adobe Acrobat 92KB)

הזמנת סיור »

הסיור מתחיל בכניסה הראשית למרכז הבהאי העולמי ברחוב גולומב. הקבוצה תעבור את המתחם האדמיניסטרטיבי הבנוי בסגנון ניאו-קלאסי לאורך שביל דמוי קשת בתוך גנים תלולים. המדריך מספר על התפיסות האדריכליות הבאות לידי ביטוי בתכנון האתר, על המוסדות השוכנים במבנים השונים ועל העקרונות הייחודיים של ניהול הקהילה הבהאית. הסיור ממשיך לאורך צדו המערבי של המתחם המנהלי אל הגנים המדורגים ויורד שני מפלסים אל מרכז המבקרים. שם ניתן לצפות בסרטון הסברה ולהעלות שאלות.

משך הסיור כשעה והוא מתאים במיוחד לקבוצות המעוניינות ללמוד על הקהילה הבהאית וכיצד היא מתנהלת. מבין הסיורים המוצעים בחיפה זהו הסיור הקל ביותר מבחינה מאמץ גופני, וניתן לבחור במסלול שאינו כולל מדרגות כלל. בהתאם לשעת הסיור, ניתן גם לסיים אותו בביקור במקדש הבאב.

סיור במעלה ההר

מפה גדולה
(Adobe Acrobat 94KB)

הזמנת סיור »

סיור זה מתחיל בכיכר התחתונה שליד צומת שדרות בין גוריון ורחוב הגפן במושבה הגרמנית. לאחר התאספות בכיכר, המדריך מוביל את הקבוצה במעלה המדרגות אל מקדש הבאב. לעיתים המסלול עובר במדרגות התלולות היוצרות ציר גיאומטרי ישר לאורך הגנים, ולעיתים הוא מתארך דרך שבילי החצץ החודרים לחלקים הבלתי פורמליים של הגנים ומגלים נופים מפתיעים ופינות נסתרות. ככל שמתקרבים אל המקדש, נפתחים נופי העיר וחושפים מראה פנורמי של המפרץ עד עכו וראש הנקרה, והרי הגליל ברקע.

הסיור במעלה המדרגות מאפשר למשתתפים לחוות את נקודת המבט של האדריכל, אשר תיכנן את הגנים המדורגים כדרך גישה אל מקדש הבאב.

הסיור מסתיים בביקור בגנים המקיפים את מקדש הבאב. בהתאם לשעת הסיור, יש אפשרות לסיים אותו בביקור במקדש עצמו. היציאה מהשער הראשי בשדרות הציונות. משך הסיור כשעה, והוא מתאים למבקרים מיטבי לכת בעלי יכולת פיזית טובה.

חזרה להתחלה
הודעות מיוחדות

סגירת הגנים בחיפה ובעכו

חיפה

חיפה ועכו

שעות הביקור בחיפה

המקדש והגנים הפנימיים:
9:00–12:00 יומי

הגנים החיצוניים:
9:00–17:00 יומי

לוח הסיורים ללא הזמנה »

שעות הביקור בעכו

המקדש והגנים הפנימיים :
9:00–12:00 שישי – שני בלבד

הגנים החיצוניים:
09:00-16:00 ימי רביעי-שני
12:00-16:00 ימי שלישי בלבד

לוח הסיורים ללא הזמנה »