הגנים הבהאים בעכו

גני בהאג'י שמצפון לעכו מקיפים במעגל רחב את האחוזה ההיסטורית בה התגורר בהא-אללה, הנביא-המייסד של הדת הבהאית, בשנות חייו האחרונות, ואת המקדש בו הובא למנוחת עולמים.

אל הגן המעגלי מוביל שביל גישה ארוך וישר שלאורכו נטועים ברושים וצמחייה טבעית. ההליכה בשבילי הגן מעוררת שלווה פנימית, המתעצמת ככל שמתקרבים למרכז הגן. עם הכניסה אל לבו של האתר חש המבקר כאילו נכנס לעולם של רוגע ושלווה, מעין מקלט ללא קירות המגונן עליו מבלי ליצור תחושת סגירות. הגינון המעוצב והמדויק זורם סביב המבנים ההיסטוריים והאלמנטים הטבעיים, הכוללים שיקמה בת מאות שנים ומטע עצי זית עתיק.

ביקור בגנים

הגנים הבהאים בעכו פתוחים למבקרים בין השעות 9:00 ועד 16:00, שבעה ימים בשבוע. הגנים סגורים בחגים בהאים וביום כיפור. הכניסה לגנים אינה כרוכה בתשלום ואין צורך לתאם את הביקור מראש.

על מנת ליהנות מחוויית הביקור במלואה, אנו ממליצים לבקר בגנים בימי שישי, שבת, ראשון או שני, בין השעות 9:00 עד 12:00 בצהריים. רק במועדים אלו ניתן לבקר בגנים הפנימיים ולהיכנס אל מקדש בהא-אללה, אם הנכם מעוניינים בכך. מחוץ לשעות אלו ניתן לסייר בגנים החיצוניים רחבי הידיים ולצפות בלבו של האתר מן השביל ההיקפי, מבלי להיכנס פנימה.

ניתן לארגן סיורים בתיאום מראש עבור קבוצות מאורגנות המונות 18 איש ויותר, או עבור קבוצות בעלות עניין מיוחד.

  • 1. הגנים בעכו

    הגנים הבהאים בעכו נמצאים בקצה הצפוני של העיר. הכניסה נמצאת בסמוך לצומת עכו צפון על כביש 4, בקצה כביש הגישה הישן לקיבוץ שמרת.

    שעות פתיחה: 9:00-16:00 בכל ימות השבוע

    בימים שלישי, רביעי וחמישי ניתן לבקר בגנים החיצוניים בלבד.

    הגעה וחניה »

אתרי תיירות נוספים באזור

עכו היא עיר ים תיכונית אמיתית, שלזכותה מיקום יוצא דופן, חמשת אלפים שנות היסטוריה ושני אתרי מורשת עולמית של אונסקו. אחד מהם הוא הגנים הבהאים, והשני הוא העיר העתיקה, עם אולמות הצלבנים המרהיבים, המסגדים, החאנים וחומות העיר העותומאנים. עכו היא גם השער אל הגליל, ובה ניתן למצוא מקום לינה, שפע מסעדות ומגוון אתרים מרתקים. מידע נוסף ניתן למצוא באתר החברה לפיתוח עכו העתיקה, עיריית עכו, פנאי – פורטל התיירות של הגליל המערבי ועוד.

המלצות ותזכורות

הגנים הבהאים הינם אתרים מקודשים הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. כפי שמקובל באתרים דומים, המבקרים מתבקשים להגיע בלבוש צנוע, לשמור על ניקיון האתר ועל יופיו, ולנהוג בהתחשבות ברגשות הזולת.

לבוש: המבקרים מתבקשים להגיע בלבוש המכסה את הכתפיים ומגיע עד הברכיים. בשל שבילי החצץ והמדרכות המרוצפות, אנו ממליצים על הגעה בנעלי הליכה נוחות שאינן מחליקות. בחודשי הקיץ מומלץ לחבוש כובע ולהצטייד בתכשירי הגנה מפני השמש.

הצילום בגנים מותר, מלבד בתוך המקדשים.

מזון ומשקאות: מבקרים מוזמנים להביא עמם בקבוקי מים. שתיית משקאות אחרים, אכילת מזון, לעיסתמסטיקים, ועישון אסורה בשטח הגנים.

עגלות: הכניסה עם עגלות אפשרית רק בכניסה הראשית בשדרות הציונות 80 ובקומת הכניסה של הרחבה התחתונה במושבה הגרמנית, רחוב הגפן 21. למען בטיחות המבקרים, השימוש בעגלות אינו אפשרי בסיורים בשל השיפוע התלול.

מגבלות נוספות: נא לא להביא בעלי חיים. אין להכניס כלי נשק.

ימים בהם הגנים סגורים: הגנים הבהאים סגורים למבקרים בחגים בהאים וביום כיפור. כמו כן, הגנים נסגרים לעיתים לקהל עקב מזג אויר גשום.

חזרה להתחלה
נגישות »
הודעות מיוחדות

סגירת הגנים בחיפה ובעכו

כאמצעי זהירות לבריאות הציבור, הגנים הבהאים והמקדש יהיו סגורים עד להודעה חדשה. אנחנו מצפים לראותכם שוב בקרוב.


לעת עתה, אתם מוזמנים לחוות את הגנים הבהאים בחיפה ובעכו מהבית, באמצעות גלריית התמונות והסרטונים החדשה שלנו. לחצו כאן